top of page

Otázky a odpovědi k focení dětí a vše co byste měli vědět.

Jaké věkové kategorie dětí fotíte?

Fotím děti od jednoho roku výše. Novorozenci a měsíční děti bohužel nefotím.

  • 1 – 3 roky: Děti v tomto věku již umějí chodit. Jsou to takoví malí neposedové. Proto velice doporučuji „focení venku (v exteriéru)“, kde se díky dostatku světla děti mohou více méně pohybovat libovolně kde chtějí a nemusejí být jen v omezeném prostoru na plátnech před světlem. Doporučuji vzít s sebou nějakou hračku na upoutání pozornosti a případně nějaký ten úplatek ve formě křupinek, kdyby bylo nejhůře. 

  • 3 a více let: V tomto věku jsou většinou děti již celkem rozumné a při focení se s nimi dá krásně domluvit. Oblečení prosím volte takové, aby dětem bylo co nejvíce pohodlné (džíny, kraťasy, šaty, tričko, tílko, košile…)

V určitém věku mají děti svou hlavu a jsou velice tvrdohlavá. Proto se prosím obrňte velkou dávkou trpělivosti a nemějte příliš velká očekávání. Berte focení jako zábavu a krásnou památku na dané období i když není děťátku zrovna do smíchu :)

Fotíte také v ateliéru?

Upřednostňuji focení v exteriéru, ale v zimě fotím v chaloupce, která se nachazí v Širokém Dole a je vždy před zimou vánočně ozdobená

Jaké zvolit oblečení?

Pro focení dětí mám vybavený šatník, který je nabitý různými zajímavými věcmi včetně rekvizit avšak doporučuji si vzít své oblečení v případě, že by neseděla velikost. Velmi doporučuji volit takové oblečení, které na sobě nemá žádné nápisy ani obrázky.​​​

Jste ochotný za focením cestovat? Kolik stojí doprava?

Pojedu za vámi kamkoli, miluji cestování a s mapou se neztratím. U dopravy do 500 km si účtuji 4 Kč|km. Počítá se vždy cesta z Poličky a bere se cesta tam i zpět. Můžu se také za vámi dopravit veřejnou dopravou v případě domluvy. 

Jak si vás můžu rezervovat?

Napište mi a společně se domluvíme na termínu, který bude vyhovovat vám i mně.

Kolik od vás dostaneme fotografií?

Dostanete 5 upravených fotografií, které budou řádně upravené (úprava expozice, jasu, kontrastu stínů a retuše. Všechny fotografie budou dodány v plné velikosti ve formátu Jpg.

Jak nám doručíte fotografie? 

Všechny fotografie vám budou doručeny přes úschovnu.cz

Můžeme dostat všechny fotky, které jste nafotil, klidně neupravené? 

Stejně jako vám v dobré restauraci šéfkuchař nedonese na talíři jednotlivé ingredience, ale až výslednou dobrotu, neposkytuji neupravené snímky.

Můžeme si přečíst recenze od vašich klientů?

Samozřejmě, naleznete je na mém Facebooku.

Jak dlouho trvá dodání fotografií?

Fotografie obdržíte nejpozději do 14 dnů ode dne focení.

Zajišťujete i tisk?

Tisk fotografií bohužel nezařizuji, ale mohu Vám doporučit tyto dvě společnosti Dastax a Fotolab se kterými mám skvělé zkušenosti.

Jaké používáte vybavení? 

Fotografuji pouze profesionálními fullframovými zrcadlovkami Nikon včetně profesionální řady objektivů Sigma ART. V případě špatného osvětlení jsem vybaven i několika blesky.

bottom of page